Zespół Szkół w Paczkowie
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

HOPE

 

HOPE (Hospital Organization of Pedagogues in Europe) jest międzynarodową organizacją  zrzeszającą szkoły szpitalne oraz nauczycieli i pedagogów pracujących z chorymi dziećmi w placówkach leczniczych. HOPE  swoją działalnością obejmuje przede wszystkim szkoły na terenie Europy, ale nie tylko.  Członkami organizacji są również nauczyciele z Australii, Nowej Zelandii, Brazylii czy Ekwadoru. W Polsce z HOPE współpracuje prawie 30 nauczycieli pracujących na co dzień w szkołach szpitalnych.

Działalność organizacji skupia się na wymianie doświadczeń pomiędzy krajami  w zakresie dzielenia się wiedzą dotyczącą nauczania – uczenia się w szpitalu,  poprawy jakości pracy i innowacyjnych rozwiązań, sprzyjających  ogólnemu  rozwojowi uczniów,  realizacji obowiązku szkolnego oraz pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom przebywającym w szpitalu. Pedagodzy i nauczyciele będący członkami HOPE mają możliwość spotykania się na Europejskich Kongresach, które odbywają się co 2 lata w europejskich miastach.

Więcej informacji na temat organizacji HOPE można znaleźć na stronie internetowej www.hospitalteachers.eu oraz  na facebooku.

Najbliższy Kongres odbędzie się w Poznaniu w maju 2018r. Będzie poruszał problematykę związaną z integracją dzieci chorych i z przeciwdziałaniem wykluczaniu dzieci chorych i niepełnosprawnych z życia społecznego.

Zapraszamy także do odwiedzenia strony www.hope2018.pl, gdzie znajdują się wszystkie informacje związane  z kongresem.