Zespół Szkół w Paczkowie
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Dnia 15 stycznia 2018 roku, na Oddziale Chirurgii odbyły się zajęcia w ramach Projektu „JA TEŻ MOGĘ BYĆ MUZYKIEM”. Są to warsztaty muzyczne autorstwa studentów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, realizowane w ramach fakultetu „Projekty twórcze w edukacji muzycznej”.
Ich celem było zaangażowanie dzieci i młodzieży w aktywność muzyczną, pobudzenie wyobraźni muzycznej, przeniesienie myśli w twórczą przestrzeń.
Dzięki tym warsztatom uczestnicy poznali ciekawe instrumenty perkusyjne oraz zjawisko body percussion (gra na własnym ciele), nauczyli się „szukać muzyki” w przedmiotach codziennego użytku, dowiedzieli się jaką rolę odgrywa elektronika w modyfikowaniu dźwięków oraz w jaki sposób należy przygotować swoje ciało do śpiewania. Finałem spotkania było nagranie piosenki, gdzie poza wspólnym śpiewem uczestnicy stworzyli instrumentalny akompaniament.