Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Dnia 12 listopada 2019r. spotkaliśmy się z Panią Małgorzatą Swędrowską, czyli Bajką Gadajką, która nawiązując do obchodzonego niedawno Dnia Postaci z Bajek, przeniosła nas w niezwykły świat przygód bajkowych bohaterów.Z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy przygody zabawnego łosia Ernesta, który nie mieścił  się w książce. Zafascynowała nas także książka Doroty Gellner pt.: „Pisklak” w której główny bohater tuż po narodzinach nie zachwycał otoczenia swoim wyglądem. Natomiast bajka  Małgorzaty Swędrowskiej pt.: „Moja Mama, Mój Tata”, ukazała jak ważna dla nas jest rodzina.  Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy oraz oglądaliśmy bogato ilustrowaną książkę  Wioli Wołoszyn pt.: „Jano i Wito.W trawie”.  W świat fantazji przeniosła nas tajemnicza książka pt.: „The game of Mirrors” H. Tulleta.

Na zakończenie   Pani   Bajka Gadajka  rozdała nam  upominki w  postaci  obrazków z przygodami  bohaterów książek.
 My  natomiast podziękowaliśmy Pani Małgosi  za interesujące spotkanie oraz wręczyliśmy jej wykonane przez nas kolorowe obrazki, przedstawiające bajkowych bohaterów. Ze spotkania wychodziliśmy bardzo uśmiechnięci i zadowoleni.