Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Dnia 14 maja spotkaliśmy się z Panią Małgorzatą Swędrowską. Pani Smykałka, przeniosła nas w niezwykły świat książek i odkryła patriotyzm ukryty między okładkami.Z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy fragmentów książki pt: „ Kto ty jesteś?” Joanny Olech.  Dzięki niej uświadomiliśmy sobie, że patriotyzm zaczyna się od zrobienia czegoś dobrego  dla  siebie,  następnie dla innych, szczególnie w swojej rodzinie, w swoim mieście, a nawet w kraju.

Z bajki  „ Moja Mama, Mój Tata” autorstwa naszego gościa, Małgorzaty Swędrowskiej, dzieci dowiedziały się, jak ważna jest rodzina. Nasi rodzice są dla nas dobrym wzorem do naśladowania. W rodzinnym domu bawimy się, marzymy,  mamy swoje obowiązki, wzajemnie się szanujemy.

Opowieść „ Megachłopiec i Wszechkarton” Pawła Krupskiego przeniosła nas w świat dziecięcej wyobraźni. Poznaliśmy chłopca, który ze zwykłego przedmiotu – papierowego kartonu, uczynił wspaniałego kompana przygód.

Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy także opowieść Iwony Chmielewskiej pt. „ Kłopot” , przygód Amandy z książki pt. „Co za szczęście , co za pech” oraz zabawnego łosia Ernesta, który nie mieścił się w książce.

Czas umilały nam zabawy  z  piosenkami.  Na zakończenie   Pani  Smykałka  rozdała  nam  drobne   upominki  w  postaci  zakładek  do książek, a od dzieci otrzymała  Podziękowanie  za rozbudzanie zamiłowania do literatury.