Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Drogie dzieci i drodzy rodzice! Opiekunowie bajkowozu serdecznie polecają książkę pod tytułem „Co się dzieje w mojej głowie”  autorstwa  Molly Potter.

Książka porusza takie zagadnienia, jak pozytywny obraz siebie, inteligencja emocjonalna, uważność. Zachęca dzieci, aby jak najwcześniej kształtowały zdrowe nawyki żywieniowe oraz wypracowały różne strategie radzenia sobie z trudnościami. Autorka tłumaczy, czym jest szczęście, co to są emocję i podaje przykłady jak sobie radzić z naszymi uczuciami. Możemy tu znaleźć różne plany postępowania z emocjami. Autorka wskazuje, że dobrym sposobem jest medytacja ( tu i teraz- skupianie  się na oddechu), bycie sam na sam z sobą. Pani Molly Potter daje wskazówki, jak możemy stać się lepszymi przyjaciółmi i życzliwymi ludźmi. Książka została napisana w ciepły, przyjazny sposób i z całą pewnością może stanowić solidne fundamenty, na których dziecko w przyszłości będzie budować swoje zdrowie psychiczne i emocjonalne. Rodzice znajdą w niej wskazówki do rozmów o rzeczach ważnych. „Co się dzieje w mojej głowie” jest ważną pozycją w biblioteczce domowej każdego rodzica. Zachęcamy do czytania.