Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

18 stycznia dzieci przedszkolne z różnych oddziałów szpitalnych, spotkały się na cyklicznych zajęciach zatytułowanych „Coś z niczego”. Jako wstęp do zajęć posłużył nam wiersz M. Strzałkowskiej  z tomiku „Raj na Ziemi” pt. „Przedstawienie”. Następnie poznaliśmy znaczenie trudnego słowa „recykling” i uczyliśmy się segregować śmieci. Poznaliśmy też oznakowania, które wskazują na możliwość powtórnego wykorzystania odpadów. Na koniec wykonaliśmy „ekozabawki” z niepotrzebnych już butelek, klamerek, patyczków, jajek niespodzianek itp. Powstały dwupłatowce, szybowce, helikoptery, żółwiki oraz kolorowe zabawki zręcznościowe.