Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

W ramach realizacji projektu ” DBI 2024″zorganizowano cykl warsztatów dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu dla klas 4-8 oraz licealnych.

Dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej oraz ponadpodstawowych przeprowadzono zajęcia pt.: „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu”, dotyczące bezpiecznych praktyk internetowych. Uczestnicy poznali różne aktywności dostępne w Internecie oraz sposoby bezpiecznego korzystania z nich. W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z kodowaniem, co umożliwiło im rozszyfrowanie usług internetowych oraz zrozumienie korzyści wynikających z poszczególnych usług.

Odbyły się także zajęcia pod tytułem „Dopamina: jak zyskać kontrolę nad technologią?”. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, aktywnie uczestnicząc w interaktywnych ćwiczeniach i wypełniając karty pracy. Podczas tych zajęć wspólnie eksplorowali, w jaki sposób mózg reaguje na bodźce technologiczne oraz jak świadomie zarządzać swoimi nawykami online.

Odbyły się również zajęcia pt.: „Wizerunkowo, czyli jak prawidłowo funkcjonować w Internecie”. Omówiono jak należy dbać o dane użytkowników i ich wizerunki. Co należy zrobić, kiedy ktoś w niewłaściwy sposób wykorzysta te prywatne dane.

Cały cykl zajęć miał na celu podniesienie świadomości uczestników na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz wyposażenie ich w umiejętności niezbędne do korzystania z sieci w sposób odpowiedzialny i bezpieczny.