Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

 

Pluszowy miś to zabawka z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, nawiązując do imienia prezydenta USA. Dziś pluszowy miś to chyba najpopularniejsza maskotka na całym świecie… i  największy przyjaciel dzieci!

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 

 

ODWIEDZINY PLUSZOWEGO MISIA