Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Pierwszego dnia po feriach zimowych poznawaliśmy tajniki zawodu fryzjera. Gościliśmy w naszej szkole mistrza fryzjerstwa pana Tomasza Draba. Nasz gość jest laureatem wielu konkursów, a także Mistrzostw Europy i Świata we fryzjerstwie. Dzieci dowiedziały się, co znajduje się w salonie fryzjerskim, na czym polega degażowanie, a także, co to jest „karkówka”. W drugiej części spotkania przeszliśmy do działań praktycznych. Chętni modele poddali się profesjonalnemu cięciu. Pan Tomasz opowiadał  o swojej fryzjerskiej pasji, treningach i przygotowaniach do mistrzostw, a także udzielał praktycznych porad dotyczących pielęgnacji włosów. Spotkanie zorganizowane przy współudziale Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu było doskonałą okazją do poznania zawodu fryzjera i możliwości rozwoju i doskonalenia się w tej dziedzinie.