Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

… I od razu do Pałacu Prezydenckiego. 13 listopada, tuż po wyjątkowych obchodach 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, grupa dzieci, po zakończonym leczeniu szpitalnym, wspólnie z rodzeństwem wybrała się do Warszawy. Stolica przywitała nas  słońcem. Król Zygmunt z kolumny przyglądał się dzieciom podziwiającym Zamek Królewski, a Warszawska Syrenka chętnie „pozowała” do zdjęć. Spacer po Starówce był tylko wstępem do najważniejszego wydarzenia tego dnia. O 13.00 stawiliśmy przy Biurze Przepustek Pałacu Prezydenckiego. Wszyscy z napięciem poddali się kontroli dokumentów i drzwi do sal pałacowych stanęły przed nami otworem. Pani przewodnik Bożena Opioła w ciekawy sposób opowiadała o historii Pałacu Prezydenckiego i przeznaczeniu poszczególnych sal. Ogromne wrażenie zrobił na nas Okrągły Stół oraz kopia Konstytucji 3 Maja. O godzinie 14.00 przywitała nas Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza Dama zauroczyła nas swoją naturalnością i ciepłem. Rozmawiała z dziećmi i rodzicami o trudach choroby, specyfice szkoły szpitalnej i zainteresowaniach. Zachęcała dzieci do czytania książek. Zwieńczeniem spotkania był poczęstunek i wspólne zdjęcia, często selfie. Z radością zaprosiliśmy Panią Prezydentową do naszej szkoły przy okazji jej wizyty w Poznaniu.

 

Przeczytaj także…

http://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,474,spotkanie-malzonki-prezydenta-z-wychowankami-niecodziennej-szkoly-.html