Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

W Poznaniu 11 listopada świętuje się podwójnie. Oprócz Narodowego Święta Niepodległości obchodzimy również imieniny Ulicy Święty Marcin.

Co roku w Dniu Świętego Marcina w stolicy Wielkopolski odbywał się huczny Korowód ze świętym Marcinem w stroju rzymskiego legionisty, który konno, w otoczeniu szczudlarzy i muzyków przemierzał ulicę. W tym roku niestety nie będzie hucznych obchodów. Mieszkańcy miasta będą świętować ten dzień w swoich domach, ale na poznańskich stołach na pewno nie zabraknie przysmaku kojarzonego z tym jednym dniem w roku – rogala Świętomarcińskiego.
By zachować główne przesłanie Imienin Ulicy Św. Marcin, którym jest wzmacnianie solidarności, empatii i troski o siebie nawzajem, planowana jest akcja, która skupi się na pomocy osobom starszym najbardziej narażonym na skutki pandemii.

 

Legenda o Świętym Marcinie