Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

„Człowiek kochający książki jest bogatszy od innych. Czasem przeczytanie jakiejś książki stanowi o losie człowieka (R.W.Emerson)”.

Promocja czytelnictwa powinna rozpoczynać się od zapoznawania dzieci z ciekawymi książkami. Oddział Bajka w karnawałowym nastroju odwiedził pacjentów różnych oddziałów, dając możliwość zapoznania się z bogatym księgozbiorem naszego Bajkowozu. Dzięki magicznym szufladkom, duzi i mali mogli wejść do niezwykłego świata zabawy. Zagadki na temat bajkowych bohaterów „schowały się” w książkach, a odnajdywanie ich i rozwiązywanie sprawiło dzieciom wiele radości. Rodzice i personel chętnie włączali się do wspólnej zabawy.