Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

5 czerwca odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania, poświęcony Wisławie Szymborskiej, patronce roku 2023. Z utworami poetki zmierzyli się uczniowie jednego z oddziałów.

Kilka dni przed terminem konkursu odbyło się spotkanie warsztatowe w celu przedstawienia idei konkursu i przypomnienia zasad pięknego czytania, dokonano też wyboru  tekstów oraz przeprowadzono zajęcia plastyczne. Podczas Konkursu Pięknego Czytania uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności, a Jury oraz zgromadzona publiczność z uwagą przysłuchiwali się przygotowanym interpretacjom i nagradzali brawami wszystkich uczestników. Spotkaniu towarzyszyła piosenka Sanah do wiersza „Nic dwa razy się nie zdarza” W. Szymborskiej, zaśpiewana przez uczniów i nauczycieli. Na zakończenie uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i książkowe nagrody, a wspomnienia z mile przeżytych chwil, mamy nadzieję, na długo zostaną w ich pamięci.