Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

26 kwietnia 2024 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania, który wpisał się w realizowany przez naszą szkołę ogólnopolski projekt „Miłosz w szkole”.

Wiersze Czesława Miłosza, patrona roku 2024, stały się inspiracją do przygotowania gazetki i wystawy książek. Podczas Konkursu Pięknego Czytania nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności, a Jury oraz zgromadzona publiczność z uwagą przysłuchiwali się przygotowanym interpretacjom i nagradzali brawami wszystkich uczestników. Konkursowym wyzwaniom towarzyszyło skandowane przez publiczność hasło z Miłoszem w roli głównej. W czasie obrad Jury uczniowie losowali cytaty z utworu Cz.Miłosza oraz odgadywali, jakie przedmioty mieszczą się w tajemniczej skrzyni. Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i książkowe nagrody, a wspomnienia z mile przeżytych chwil, mamy nadzieję, na długo zostaną w ich pamięci.