Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Nasi uczniowie poznali tradycję i rodowód tego niezwykłego teatru.

Dzieci dowiedziały się, że kamishibai to papierowy teatr obrazkowy lub inaczej – teatr ilustracji, który wywodzi się z dalekiej Japonii. Jest to technika opowiadania, wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę (butai) na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych. Podczas spotkania dzieci poznały legendę o Lechu, Czechu i Rusie, którzy osiedli na zachodzie. W części warsztatowej  dzieci wykonały białego orła z papieru na wzór godła Polski. Ta niezwykłą lekcja historii w formie teatru kamishibai na pewno zostanie w pamięci dzieci.