Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

9 listopada to szczególny dzień w naszej szkole – obchody 100-lecia niepodległości. W ramach ogólnokrajowej akcji „Rekord dla Niepodległej” punktualnie o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Było poważnie i uroczyście. Dzieci obejrzały historyczną prezentację multimedialną, a potem podzielone na grupy wzięły udział w quizie na temat polskiej historii, polskiego malarstwa, legend, tradycji kulinarnych, znanych miejsc i sławnych Polaków. Słowem – było radośnie i bardzo głośno, bo przy akompaniamencie instrumentów muzycznych śpiewaliśmy polskie pieśni i piosenki. Na zakończenie uroczystości stworzyliśmy „żywą” flagę i ustawiliśmy się do pamiątkowego zdjęcia.