Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

W dniu 28.11.2019 r. dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne, wraz z rodzicami, uczestniczyły w cyklicznych warsztatach plastycznych z wykorzystaniem techniki papierczaków.
Uczestnicy, wchodząc do sali, z zainteresowaniem przyglądali się obrazom i figurkom  aniołów. Po wysłuchaniu rymowanki i krótkiej rozmowie, dzieci razem z rodzicami przystąpiły do pracy. Instruowane przez prowadzącą, z zapałem ugniatały kawałki  papierowych ręczników i skręcały elementy z białej bibuły marszczonej,  tworząc z nich poszczególne części anioła. W całość łączyły elementy sznurkiem i rafią. Anielskie sukienki przyozdobione zostały złotymi i srebrnymi cekinami.  Rafia przydała się także do wykonania anielskich włosów.  Na zakończenie zajęć, w nagrodę za wykonane prace, dzieci otrzymały kolorowanki i zakładki do książek. Zadowolone z efektów swojej pracy, skocznie opuszczały salę z aniołami w rękach przy dźwiękach piosenki pt.: „Aniołki”.