Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Nawiązując do Międzynarodowego Dnia Muzyki, obchodzonego co roku 1 października, przygotowaliśmy dla naszych uczniów wyjątkową lekcję dotyczącą geografii, kultury i zwyczajów Hiszpanii.

W ten sposób zainaugurowaliśmy cykl zajęć zatytułowany: Podróże muzyczne. Razem z uczniami odkrywaliśmy Madryt, Barcelonę, Malagę i Sewillę. Podziwialiśmy architekturę Gaudiego i malarstwo Picassa. Wystukiwaliśmy rytmy Flamenco, podziwiając taniec, instrumenty i stroje hiszpańskich artystów. Oczywiście nie zabrakło nawiązania do współczesnej twórczości – nauczyciele razem z uczniami wykonali układ taneczny do piosenki „La Cintura” Alvaro Soler, artysty, który w maju 2019 roku gościł w naszym szpitalu. I cóż…piękna muzyka nas rozprężyła, pojawiły się nawet łezki szczęścia. Zachęceni tak dobrym odbiorem lekcji przez uczniów zamierzamy kontynuować projekt, przygotowując kolejne zajęcia prezentujące zwyczaje i kulturę krajów Europy.