Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Już kolejny raz odwiedzili nas pracownicy naukowi i studenci Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej.  W czasie godzinnych warsztatów uczniowie mieli okazję poznać bliżej fizyczne i chemiczne zjawiska, z jakimi mogą się spotkać w otaczającym świecie. W przeprowadzonych eksperymentach dzieci mogły się przekonać, jak wykrywać w żywności białko i sól, obserwowały wytrącanie się osadów i zmiany barwy roztworów w wyniku ich zakwaszenia. Każdy mógł też samodzielnie rozdzielić mieszaninę różnych barwników stosowanych w długopisach i flamastrach. Nasi goście z  Politechniki Poznańskiej w przystępny sposób objaśniali, co kryje się za obserwowanymi przemianami fizycznymi i chemicznymi.