Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Od 25 kwietnia 2024 r. do 7 czerwca 2024 r. w naszej szkole realizowany był międzyszkolny projekt edukacyjny przy współpracy z Zespołem Szkół nr 108 w Poznaniu pt. „Święty Jan Bosko – Ojciec i Nauczyciel młodzieży”.

W ramach projektu były realizowane rożne działania. Został ogłoszony międzyszkolny konkurs plastyczny pt.: „Nie wystarczy znać dobro, trzeba je praktykować – św. Jan Bosko”. Na jednym z oddziałów, zaproszeni goście podzielili się swoim doświadczeniem pracy w Salezjańskim Wolontariacie Misyjnym. Uczniowie mogli dowiedzieć się m.in. czym zajmuje się wolontariusz oraz w jaki sposób można nim zostać. Następnie na oddziałach szpitalnych uczniowie wykonali na lekcji religii plakat  i mapę myśli pt. „Życie św. Jana Bosko” oraz zadania w formie gier i zabaw z użyciem TIK, techniki origami pt. „Święty Jan Bosko” oraz zaśpiewali piosenkę Magdy Anioł pt. „Don Bosco”, a także zatańczyli układ tańca do piosenki „Himno Bienvenido Don Bosco”. Podsumowaniem projektu była lekcja otwarta pt. „Święty Jan Bosko”.