Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

19 października zapraszamy wszystkich do wzięci udziału w Ogólnopolskiej akcji pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest między innymi promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

 

CZYTAMY Z LEGIMI

W tym roku dzięki współpracy z firmą LEGIMI bezpłatnie udostępniamy uczniom 40 tytułów książek do czytania w formie ebooków i synchrobooków. Książki są w języku polskim, angielskim i ukraińskim, dla różnych grup wiekowych. Strona jest aktywna do końca października.

Instrukcja obsługi strony:

  1. Wejdź na stronę www.legimi.pl/przerwa-na-czytanie/
  2. Kliknij „dalej”.
  3. Wybierz książkę, a następnie zaloguj się lub zarejestruj w Legimi.
  4. Pobierz aplikację mobilną Legimi. Po zalogowaniu się wybrana książka znajdzie się na Twojej wirtualnej półce.