Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

16 maja Zespół Szkół nr 110 wziął udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  – w „IV Przerwie na czytanie”.  Honorowy patronat nad akcją objęła Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, a wydarzenie odbywało się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. 

W naszej szkole akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem – wzięło w niej udział 21 nauczycieli, którzy na oddziałach szpitalnych i przy łóżkach małych i trochę większych pacjentów czytali wybrane przez siebie wiersze i fragmenty książek. Były między nimi wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, wiersze o Polsce, baśnie, legendy, „Mikołajek” czy przygody Lassego i Mai oraz wiele, wiele innych.

W godzinach popołudniowych odwiedziła naszą szkołę Pani Smykałka, która w auli szpitala opowiadała o patriotyzmie ukrytym między okładkami książek. Było to całkiem odrębne wydarzenie pięknie jednak wpisujące się w akcję czytania dzieciom.

 

https://womgorz.edu.pl/files/File/Aktualnosci/t%C5%82_%20FB.PNG