Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Kolejnym wydarzeniem z cyklu „Romantyczny 2022” było zaśpiewanie „Prząśniczki” Stanisława Moniuszki – jednej z najbardziej charakterystycznych tradycyjnych polskich pieśni.

Jak zwykle nauce śpiewu towarzyszyło spotkanie, w którym przypomnieliśmy sylwetkę romantycznego kompozytora. Opowiedzieliśmy także  o znaczeniu twórczości Moniuszki w tworzeniu niepodległościowej atmosfery podczas trudnych dla Polaków czasów zaborów. Zaśpiewaliśmy „Prząśniczkę” przy akompaniamencie fortepianu i flażoletów, na których zagrali uczniowie oraz nauczyciele. W przygotowania włożyliśmy wiele pracy i serca. Oceńcie sami czy udało nam się stworzyć romantyczny klimat.