Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

30 października 2018r., w ramach zajęć otwartych dla dzieci w wieku przedszkolnym odbyły się zajęcia pt. „Spacer po lesie”. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej podczas której dzieci poznały zwierzęta mieszkające w lesie, drzewa liściaste i iglaste. Podczas zajęć odwiedził nas Pan Leśniczy, który opowiedział o swojej pracy jak również o tym jak odpowiednio zachowywać się w lesie. Po odwiedzinach Pana Leśniczego przedszkolaki uczestniczyły w zabawach ruchowych pt „Liście na wietrze” do utworu muzycznego „Jesień” Vivaldiego z wykorzystaniem chusty Klazny. Dzieci wzięły również udział w spacerze sensoryczną trasą która rozwija u dzieci zmysł dotyku (różne rodzaje powierzchni). Na koniec zajęć dzieci wykonały prace plastyczną pt. „Drzewo”. Zajęcia upłynęły w radosnej atmosferze.