Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

W  środę 29 października naszą szkołę odwiedzili strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej  Straży Pożarnej w Poznaniu. Na spotkanie strażacy przywieźli interaktywny domek pełen zagrożeń. Opowiedzieli dzieciom co może wydarzyć się w naszym domu, gdy nie będziemy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu – uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Strażacy przekazali dzieciom wiedzę oraz informacje dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Uczyli dzieci, jak odpowiednio należy zachować  się w trudnych sytuacjach i jak powinno korzystać się z numerów alarmowych. Dzięki takim spotkaniom dzieci dowiadują się, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych. Wrażenia, jakich dostarczyli nam strażacy na długo pozostaną nam w pamięci. Z całego serca dziękujemy!