Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

17 grudnia 2019 roku odbyły się w naszej szkole rekolekcje adwentowe.

Na oddziałach dzieci przygotowywały potrawy wigilijne z papieru, plasteliny i innych tworzyw.Przy okazji rozmawiały z wychowawcami i opiekunami o tradycjach Bożonarodzeniowych, aby nie zniknęły z naszej polskiej bogatej kultury. Po południu uczniowie prezentowali swoje potrawy, a nauczyciele wyjaśniali ich symbolikę. Spotkanie okraszone było kolędowaniem i tańcem. Radości, zabawy, wzruszeń, a nawet podniosłego nastroju było co niemiara. Na koniec Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne i z niełatwym zadaniem domowym (napisaniem życzeń dla personelu medycznego na kartce własnoręcznie wykonanej) mali pacjenci rozeszli się na oddziały.