Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Spotkanie z Fridą Kahlo.

W tym miesiącu dzieci naszego szpitala poznały życie i twórczość meksykańskiej malarki z pierwszej połowy XX wieku- Fridy Kahlo. Nasi pacjenci dowiedzieli się, że sztuka Kahlo wynikała z jej zmagań z cierpieniem, którego doświadczała od wczesnego dzieciństwa, chorując na polio, a następnie ulegając ciężkiemu wypadkowi komunikacyjnemu. Malowała głównie autoportrety, gdyż spędzając długie miesiące w łóżku, najlepiej, jak twierdziła, poznała siebie. Jej obrazy pełne są jednak koloru, kwiatów, zwierząt ,wyraźnych linii czym nawiązuje do ludowej sztuki meksykańskiej. Twórczość emanuje siłą,pewnością siebie, poczuciem własnej wartości. Zajęcia odbyły się w ramach cyklu „Sztuka puka do malucha” i zaowocowały barwnymi malunkami i kolażami wykonanymi przez naszych pacjentów.