Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Cykl zajęć przedszkolnych  pt. „Sztuka puka do malucha”

W październiku w ramach cyklu zajęć przybliżających małym pacjentom znanych artystów ze świata sztuki, dzieci przedszkolne poznały twórczość włoskiego malarza z XVI wieku- Giuseppe Arcimbolda. Oglądaliśmy zabawne portrety tworzone przez artystę z owoców, warzyw,stworzeń morskich, a nawet książek ( „Bibliotekarz”). Zauważyliśmy, że niektóre miski czy kosze z owocami, stają się portretami, po przewróceniu ich do góry nogami. Następnie wykorzystując papierowe owoce ze zużytych gazetek sklepowych, wykonaliśmy własne, humorystyczne portrety. Jak pokazują prace dzieci, mali artyści, także, wykazali się niezwykłą wyobraźnią.