Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

 W marcu dzieci z naszego przedszkola poznały twórczość Henri Matisse’a, francuskiego malarza z przełomu XIX i XX wieku, wybitnego przedstawiciela fowizmu. Matisse,podobnie jak inni fowiści, stosował jasną, kontrastową paletę barwną, abstrakcyjnie pokazywał przestrzeń, nie przestrzegając zasad perspektywy, stosował uproszczony rysunek, który miał być tylko symbolem formy oraz wyolbrzymienia, podkreślające cechy charakterystyczne przedmiotów. Koloru także nie traktował realistycznie lecz abstrakcyjnie. 

 Ponadto przedszkolaki dowiedziały się, jak artysta realizował swoje pasje, gdy nie mógł już malować, gdyż był, z powodu choroby, przykuty do łóżka. Mimo,iż tworzył w mrocznych czasach dwóch wojen, pozostał malarzem równowagi, spokoju, jasności i radości. Podobne odczucia towarzyszyły naszym małym artystom, przy wykonywaniu wycinanek, inspirowanych jego twórczością.