Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Przedszkolaki poznają twórczość nowego artysty.

Piet Mondrian, to kolejny artysta, z którym zapoznały się przedszkolaki naszego szpitala, w ramach cyklu pt. „Sztuka puka do malucha”.  Był on prekursorem abstrakcjonizmu, dlatego przypomniałyśmy dzieciom znaczenie tego pojęcia. W najbardziej charakterystycznym okresie twórczości Mondrian dzielił płaszczyznę na kwadraty i prostokąty przy pomocy pionowych i poziomych czarnych linii, a tworzące się w ten sposób pola wypełniał barwami podstawowymi lub tzw. nie-kolorami (bielą, czernią lub szarością). Po obejrzeniu jego kompozycji dzieci tworzyły własne obrazy lub wyklejanki, wykorzystując barwy podstawowe (żółć, czerwień i błękit) i nie- kolory. Nawet maluchy miały przy tym sporą frajdę.