Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

W czerwcu w ramach cyklu pt.”Sztuka puka do malucha” przedszkolaki poznały twórczość Pabla Picassa.

Jednego z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych malarzy XX wieku. Twórczość Picassa była wyjątkowo bogata i różnorodna. Malował obrazy w różnych stylach: realistycznym, symbolicznym, kubistycznym, modernistycznym. Sięgał do neoklasycyzmu i prymitywizmu, inspirowanego sztuką afrykańską, a także surrealizmu. Właśnie w tym stylu powstało najwięcej portretów, na których się skupiliśmy. Prezentują one bardzo interesujące podejście do tematu, ukazując postać jakby w kilku perspektywach naraz np. z profilu i  en face oraz oddając charakter postaci za pomocą kolorystyki. Dzieci początkowo lekko zaszokowane sztuką Picassa, chętnie wzięły udział w eksperymentach plastycznych na jego wzór i wykonały kolorowe portrety.