Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Zajęcia plastyczne dla przedszkolaków

W styczniu, w nawiązaniu do karnawału i w ramach cyklu „Sztuka puka do malucha”,dzieci przedszkolne poznały twórczość Tadeusza Makowskiego. Malarstwo tego artysty, prezentuje niepowtarzalny styl, inspirowany francuskim kubizmem. Stąd postaci- często dzieci- mają geometryzujące kształty,przypominające kukiełki, a jego świat pełen jest teatralnych masek i rekwizytów. Gama barw zawężona jest do brązów, z domieszką czerwieni i szarości, ożywiona jednak wyraźnymi snopami światła. Obrazy emanują lirycznym nastrojem.
Po dokładnym przyjrzeniu się obrazom, maluchy stworzyły własne wersje pajacyków z przygotowanych figur geometrycznych.