Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Cykl zajęć przedszkolnych pt. „Sztuka puka do malucha”.

W grudniu, w ramach cyklu pt. „Sztuka puka do malucha „, przedszkolaki zapoznały się z twórczością Wassilego Kandinskyego. Dowiedziały się co oznacza słowo „abstrakcja” i że każde dzieło sztuki to „oryginalny wszechświat, który sam sobie wystarcza” (W. Kandinsky) więc nie musi niczego przedstawiać ani ograniczać się – choćby tytułem. Ponieważ Kandinskiemu, wykształconemu także muzycznie, barwy wiązały się z dźwiękami, a w obrazach pobrzmiewała muzyka, przedszkolaki wykonały swoje abstrakcje słuchając „Obrazków z wystawy” Modesta Musorgskiego. Powstały „dzieła” głównie malarskie, czasem z elementami kolażu.