Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Dziś obchodzimy Dzień Kropki.

Inspiracją do wykonania w tym dniu prac plastycznych stała się sztuka japońskiej artystki – Królowej Kropek – Yayoi Kusamy, którą przedszkolaki poznały w ramach cyklu pt. „Sztuka puka do malucha”. Dowiedziały się, że była malarką, rzeźbiarką, performerką, kreatorką mody, która doświadczając halucynacji, wszędzie widziała kropki. Potrafiła jednak swoją chorobę przekuć w życiowy sukces. Sztuka stała się dla niej terapią- sposobem na konfrontację z tym czego się bała, a jej dzieła są najdrożej sprzedającymi się wśród żyjących artystów. Twórczość Yayoi Kusamy jest prosta, ale nie banalna , a jej kropki mnożą się, pulsują, tańczą- zamknięte w swym idealnym kształcie, a jednocześnie są nieskończone przez multiplikację i wchłaniają w tę nieskończoność samą artystkę.