Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Spotkania ze sztuką dla dzieci w wieku przedszkolnym.

 

Tej jesieni rozpoczęliśmy z przedszkolakami cykl spotkań ze sztuką pt. „Sztuka puka do malucha”. Pierwsze zajęcia oparte były na obrazach Vincenta van Gogha pt. „Słoneczniki”. Oglądaliśmy ich różne wersje, malowane zarówno w jednej, jak i różnych gamach kolorystycznych, gdyż autor namalował ich aż jedenaście. Zwracaliśmy także uwagę na charakterystyczną fakturę obrazu. Z ciekawostek dowiedzieliśmy się o trudnym życiu artysty i jego zmaganiach ze zbyciem obrazów. Tak popularnemu dziś artyście za życia udało się sprzedać jedynie jeden.
Na koniec każde z dzieci wykonało autorską wersję „Słoneczników” w wybranej przez siebie technice plastycznej.