Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

22 maja odwiedzili nas goście z organizacji harcerskiej, będącej częścią międzynarodowej chrześcijańskiej organizacji skautowej – Royal Rangers. RRP odwołuje się do tradycji międzynarodowego skautingu oraz harcerstwa. Druhna Hania wraz z małymi pacjentami zagrała i zaśpiewała harcerski utwór pt.: „Wieczorem, wieczorem, gdy ognisko pali się”. Były pląsy i zabawy „Na stole szklanka”, „Na mandolinie grał rycerz konny dla pięknej Donny”. Zgodnie z harcerskim instruktarzem naszych gości dzieci wykonały bransoletki splotem „harcerskiego węzła” dla mam z okazji Dnia Matki. Na zakończenie wszyscy jednogłośnie powtórzyli skautowe motto: „Bratnie słowo, że pomagać będą wzajem”.