Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego
Czy wiecie, że fake newsy rozchodzą się sześć razy szybciej niż prawdziwe informacje i mają średnio 70% więcej szans na bycie udostępnionymi?

A czy znacie odpowiedź na to, jak odnaleźć się w świecie powszechnej dezinformacji? Nasi uczniowie już tak! W szkole realizujemy zajęcia z cyklu „#Cywilizacyjniebezpieczni – uczeń w obliczu nowych wyzwań technologicznych i społecznych” i tym razem poruszaliśmy się w tematyce fake newsów i deepfakeów. Nie mają one już dla nas żadnych tajemnic! Na zajęciach uczniowie poznawali schemat powstawania nieprawdziwych treści, nauczyli się je rozpoznawać, zdobyli wiedzę, jak zachować się w sytuacji spotkania fake newsa i deepfake oraz ćwiczyli umiejętności odróżniania faktów od opinii. Takiej wiedzy nigdy za wiele, dlatego ciągle będziemy ćwiczyć nasze umiejętności w świadomym poruszaniu się po zasobach internetowych.