Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

W poniedziałek 1 kwietnia, na jednym z oddziałów szpitalnych odbyły się warsztaty z optyki. Naszym gościem była dr I.Iwaszkiewicz-Kostka z UAM w Poznaniu. Zaczęliśmy od zabawy w „zwierciadlane odbicie”- odnalezienie swojej prawej i lewej strony ciała w „zwierciadle” okazało się niełatwe. Dzięki zestawowi kvanta , uczniowie dokonywali pomiaru kąta odbicia promienia laserowego na granicy dwóch ośrodków, badali kąt załamania, przy przejściu z jednego ośrodka do drugiego o innej gęstości, przejście światła laserowego przez pryzmat. Młodzież miała też okazję poznać budowę oka krótkowidza i dalekowidza, dobierać soczewki odpowiednio skupiające i rozpraszające oraz obserwować bieg promieni lasera po dokonanej korekcie soczewki oka. Naukowa lekcja pobudziła młode umysły do szukania nowych rozwiązań i dała wszystkim wiele satysfakcji.