Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Czy można zrobić mózg z kalafiora, satelitę z papieru i teleskop z lupy? I to w domu? Jak w domowych warunkach bezpiecznie przeprowadzić eksperyment chemiczny ?

„W domu jest fajnie i kropka!” to cykl warsztatów online dla dzieci i rodziców, na które zaprasza Empik, organizator programu Przecinek i Kropka wraz z Rzecznikami Nauki oraz edukatorami i autorami literatury dziecięcej. Cykl przygotowano wraz z popularyzatorami nauki ze Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki oraz specjalistami od zajęć edukacyjnych, wydawcami, autorami i znawcami literatury dla najmłodszych. Program wypełniono najciekawszymi i rozpalającymi wyobraźnię zajęciami.

Członkowie Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki, czyli młodzi naukowcy specjalizujący się w różnych dziedzinach, od biologii i ekologii przez chemię i fizykę po astronomię, zapraszają dzieci do swoich domowych pracowni. Podczas zajęć w ramach „W domu jest fajnie i kropka!” zademonstrują fascynujące i proste w wykonaniu eksperymenty oraz łatwe zadania, które rozbudzają pasje i pomagają najmłodszym zrozumieć zjawiska rządzące światem.
Warsztaty online „W domu jest fajnie i kropka!” są dostępne dla wszystkich – bez ograniczeń wiekowych i terytorialnych. Do udziału wystarczy dostęp do internetu. 
 

Zapraszamy do śledzenia  fanpage’a Przecinek i Kropka  na Facebooku

oraz strony www.przecinekikropka.pl

gdzie codziennie będą się pojawiały kolejne fascynujące warsztaty.