Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Bożonarodzeniowa gwiazdka, o czym dowiedziały się dzieci z opowiadania, obraziła się na ludzi, którzy byli dla siebie niemili i ciągle się kłócili. Ukryła się. Mały aniołek postanowił ją odszukać. Udał się do świętego Mikołaja. Doradził on aniołkowi pofrunąć do dzieci z prośbą o pomoc. Dzieci z przedszkola zaśpiewały pastorałkę o małej gwiazdce, dzięki której gwiazdka rozbłysła na niebie. Natomiast dzieci z różnych oddziałów naszego szpitala wykonały techniką papierczaków piękne aniołki, stanowiące znakomitą ozdobę świąteczną.  Z wykonanymi aniołami zatańczyły i zaśpiewały piosenkę pt. „Aniołki”. Teraz możemy być już pewni że gwiazdka zabłyśnie na niebie, a my przepełnieni pokojem, zgodą i miłością zasiądziemy do wigilijnego stołu życząc sobie ZDROWYCH  I  RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA !