Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Inauguracja Bajkowozu

17 października 2013 roku odbył się pierwszy, uroczysty wjazd Bajkowozu BALBINA na oddział szpitalny. Dzieci miały możliwość zapoznania się z książkami i niezwykłymi , bajkowymi akcesoriami, które pomagają tworzyć ciekawe opowieści. Rodzice zwracali szczególną uwagę na dobór wartościowej i mądrej literatury. Powitaniu towarzyszyły gry i zabawy ukazujące świat bohaterów baśni Andersena. Zajęcia przygotowali wychowawcy zajęć pozalekcyjnych. Bajkowóz zaskarbił sobie serca zarówno małych, jak i dużych czytelników.

 

 


 

Wizyta ambasadora akcji

 

„Jeśli przyjąć, że każdy człowiek ma swoje „bieguny”, to ich zdefiniowanie jest pewny procesem. Być może niektórzy są świadomi tego, co chcieliby robić w życiu i widzą jasno swoją drogę. Ale na ogół nie wiemy, gdzie leżą nasze bieguny. Ja na pewno przez cały czas je odkrywam”. 

                                                                                                                                                                             Marek Kamiński

18 października 2013 roku miała miejsce wizyta słynnego polarnika i podróżnika Marka Kamińskiego. Ambasador akcji „Oddział Bajka” opowiedział o filozofii swojego życia, pasjach, dziecięcych marzeniach, które z ogromnym zaangażowaniem stara się realizować, a które niejednokrotnie wymagają wielu poświęceń i przygotowań. Opowieści Marka Kamińskiego spotkały się z ogromnym zainteresowaniem dzieci przebywających w szpitalu.

 

no images were found

 


 

GWIEZDNE WOJNY

 

Nasza szkoła we współpracy z Fundacją SERDECZNIK zorganizowała dzieciom w szpitalu wiele niezwykłych atrakcji. W sobotni poranek, 22 marca odwiedzili nas bohaterowie „Gwiezdnych Wojen”, którzy przenieśli małych pacjentów w odległe galaktyki.

Gwiezdni bohaterowie zaskarbili sobie serca dzieci, czytając książki z naszego bajkowozu.Goście podarowali dzieciom komiksy i koszulki. Każde dziecko miało okazję zrobienia sobie zdjęcia oraz otrzymania wyjątkowych autografów. Szpitalne sale i korytarze zdobiły planety wykonane przez dzieci specjalnie na tę okazję.

 

 


 

Spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

 

„W kręgu książek…”

Roksana Jędrzejewska-Wróbel, będąca jednym z ambasadorów akcji „ODDZIAŁ BAJKA”, wprowadziła dzieci w magiczny świat bajki. Zdradziła sekrety swoich pomysłów pisarskich i tajniki powstawania książki – od pomysłu, aż do biblioteki. Autorka przedstawiła galerię stworzonych przez siebie postaci. Opowiedziała o Florce, śmiesznej ryjówce, która z upodobaniem pisze pamiętniki i oswaja „strachy”, które po prostu rysuje. Na spotkaniu literackim pani Roksana zachęcała dzieci do pisania swoich własnych pamiętników i tworzenia książek. To inspirujące spotkanie pozwoliło dzieciom choć na chwilę zapomnieć o chorobie i pobycie w szpitalu.