Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

W ostatnim tygodniu, w nowej formule covidowej, czyli przy łóżkach dzieci na różnych oddziałach, odbyły się zajęcia z cyklu ” Coś z niczego”. W tym roku zdecydowałyśmy się na tematykę muzyczną i nadałyśmy im tytuł „Bębnimy i gramy na wszystkim co mamy”. Wykorzystując różne materiały recyklingowe: butelki, tekturowe rolki, plastikowe pojemniki, kapsle, nakrętki, nasiona wykonaliśmy kolekcję instrumentów perkusyjnych i strunowych :grzechotki , kastaniety, bębenki, kołatki, gitary. Instrumenty dekorowaliśmy papierem samoprzylepnym,naklejkami, rysunkami. Następnie próbowaliśmy jak działają, powtarzając rytmy grając cicho i głośno, szybko i wolno. Uczyliśmy się również reagować na znaki dyrygenta. Zabawę zakończyliśmy odgadując zagadki muzyczne.