Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Dnia 30.01.2020r. odbyły się w naszym szpitalu kolejne zajęcia dla dzieci przedszkolnych i ich rodziców z cyklu „Coś z niczego” pt. „To ja”.

Na początku nauczyliśmy się piosenki i wierszyka, w których pokazywaliśmy poszczególne części ciała i elementy twarzy. Następnie dzieci zapoznały się z pojęciami: „portret” i  „autoportret” i obejrzały dzieła portretowe kilki znanych artystów: Rembrandta, Durera, Bacciarelliego, Modiglianiego, Nowosielskiego, Makowskiego czy Picassa i zauważyły różnicę w malarstwie dawnym i współczesnym. W dalszej części, szukając sposobu na nudę, wykonaliśmy przestrzenne autoportrety i portrety z różnych materiałów recyklingowych: plastikowych butelek, kartonu, gazet, gałęzi, włóczek itp. Nie stawialiśmy granic wyobraźni stąd wykonane prace były różnorodne i ciekawe, a niegasnący zapał do pracy, uczestników warsztatów, spowodował, że powstały liczne portrety rodzinne.