Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

24 października 2019r. odbyły się zajęcia dla najmłodszych pacjentów z cyklu „Kino przedszkolaka” pt. Reksio i inne domowe zwierzaki. Dzieci obejrzały bajkę z dawnych lat pt. „Reksio Czyścioch” i odwołując się do treści bajki podzieliły się swoim doświadczeniem na temat zwierząt domowych i opieki nad nimi. Następnie dzieci wraz z rodzicami odgadywały, z jakich dawnych bajek pochodzą zaprezentowane postaci rysunkowe. Nie zabrakło Bolka i Lolka, Reksia, czy Żwirka i Muchomorka. Ruchowym akcentem zajęć były zabawy z dawnych lat, takie jak: „Mam chusteczkę haftowaną” czy „Chodzi lisek koło drogi”. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „Bajkowy pies”, wykorzystując technikę origami z kolorowych kół. Dzieci otrzymały również kolorowanki z bohaterami bajki o Reksiu. Zrelaksowane powróciły na swoje oddziały.