Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Uczniowie szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych uczestniczyli w projekcie „DBI 2023”, w ramach którego odbył się cykl zajęć dotyczących bezpiecznego Internetu.   

Uczniowie z klas 1 – 3 natomiast dowiedzieli się, jakie są wady i zalety Internetu. Dowiedzieli się także, jakie zagrożenia mogą wyniknąć z nieumiejętnego korzystania z zasobów Internetu.  

W pierwszej części zajęć uczniowie z klas 4 – 8 i szkół ponadpodstawowych dowiedzieli się kim jest cyfrowy obywatel i jakie powinien mieć cechy. Może jest super bohaterem? Jeśli tak, to jakie ma super moce i do czego je wykorzystuje? Uczniowie przedstawili wartości takie jak: rozsądek, uważność, siła, życzliwość i odwaga, którymi powinien kierować się każdy cyfrowy obywatel w sieci jak i poza nią. Na koniec dzieci i młodzież zaprojektowali swojego super bohatera. Lekcja inspirowana była materiałami z webinaru prowadzonego przez P. Martę Florkiewicz – Borkowską pt. „Czym jest cyfrowe obywatelstwo w dzisiejszych czasach i jak o nim rozmawiać z dziećmi?”

W drugiej części zajęć uczniowie klas 4 – 8 i szkół ponadpodstawowych proponowali zasoby i aktywności kształcące bezpieczne i kreatywne stosowanie Internetu. Tegoroczne założenia projektu uświadomiły nam również współodpowiedzialność za przestrzeń internetową w każdym przedziale wiekowym.