Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

11 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie ze świeckimi misjonarzami: panią Adelą i panem Tobiaszem. 

Państwo Lemańscy opowiadali o Etiopii, w której spędzili ponad dwa lata, ale w sumie na Czarnym Lądzie mieszkali cztery, ponieważ odwiedzili jeszcze Republikę Południowej Afryki. W bardzo ciekawy sposób małżeństwo opowiadało o przyrodzie, jedzeniu, oraz zwyczajach i legendach  etiopskich. Dzieci miały też okazję nauczyć się afrykańskich piosenek i zatańczyć w ich rytm. Mali pacjenci mogli się też ubrać w egzotyczne stroje i nauczyć się kilka słów w języku amharskim. Na koniec uczniowie rozwiązywali quiz o Etiopii i przy afrykańskich dźwiękach powróciły na oddziały.