Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

SALVADOR DALI – Miękkie zegary

Nowy Rok to nowy czas, w związku z tym, w styczniu skupiliśmy uwagę na obrazie Salvadora Dali pt. „Trwałość pamięci” lub „Miękkie zegary”. Zajęcia- to kolejny odcinek cyklu pt. ”Sztuka puka do malucha”. Poznaliśmy nietuzinkową, obrosłą legendami, sylwetkę autora, zapoznaliśmy się z pojęciem „surrealizm”- kierunkiem , którego był przedstawicielem, obejrzeliśmy przykłady jego twórczości, w rozmaitych dziedzinach sztuki: malarstwie, grafice, filmie, identyfikacji wizualnej, modzie, jubilerstwie, a nawet działalności kulinarnej. A ponieważ surrealizm sięgał do dowolnych skojarzeń, snów, podświadomości, wyobrażeń- nie stawiając żadnych ograniczeń wyobraźni- zaproponowałyśmy wykonanie autorskich prac plastycznych, w różnych technikach, oscylujących wokół „Zegarów” lub ich autora.