Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Koniec grudnia to przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

I nam towarzyszyła ta tematyka w cyklu zajęć pt. „Sztuka puka do malucha”. Poznaliśmy wiele obrazów o tematyce bożonarodzeniowej, ze szczególnym uwzględnieniem malarza późnego, włoskiego renesansu- Lorenza Lotta. Jak to często z wybitnymi artystami bywa, był on zapomniany przez ponad 300 lat i na nowo, przypadkiem odkryty w XIX wieku. Malował głównie sceny o tematyce religijnej,portrety i świeckie alegorie. Postaci Lotta cechuje pogłębiona analiza psychologiczna,a efekty światłocienia mocne kontrasty i nietypowe zestawienia kolorystyczne potęgują ekspresję jego dzieł malarskich. Nasze dzieci też włożyły sporo wysiłku i ekspresji w wykonane przez siebie szopki.