Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych
Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu
Godło Orła Białego

Pod koniec października, jak co roku, odbył się w naszej szkole Tydzień Literacki.

Tym razem hasłem przewodnim była piosenka poetycka. Zajęcia przygotowane przez nauczycieli języka polskiego i muzyki z gromadziły wiele osób, które chętnie i z wyraźnym zaangażowaniem śpiewały przygotowane piosenki, a także proponowały atrakcyjne dla siebie utwory. Finalne spotkanie odbyło się w jesiennej scenerii, przy świecach i ciasteczkach. Śpiewanym piosenkom towarzyszył akompaniament grany przez uczniów na ukulele. Trzeba przyznać, że spotkanie z piosenką poetycką przyniosło wszystkim dużo radości i na pewno poprawiło nastroje uczniów przebywających w szpitalu.